IMPERIALGROUP
Keressen ingatlanaink között!
Kérjen árfigyelést!
Tekintse meg 3D-s ingatlanbejárásainkat!
Ingyenes hitelügyintézés!
Bízzon meg minket, mi eladjuk ingatlanját!
Kösse meg nálunk lakásbiztosítását!
Rendelje meg nálunk energetikai tanúsítványát!
Bízzon meg minket eladó ingatlanjával!
Keresés mentés, értesítések változásokrólFelhasználónév: Jelszó: | regisztráció
 
Több mint 25 ezer otthon startos új lakás jelenhet meg a piacon 2-3 hónapon belül2025. november 11. (kedd) 06:52 - Több mint 25 ezer otthon startos új lakás jelenhet meg a piacon 2-3 hónapon belül

Az ingatlan.com szerint a fejlesztők néhány hónapon belül 25 ezer, az Otthon Start Program feltételeinek megfelelő új lakást jelentenek be. A legtöbb lakás Budapesten épülhet, ahol magasabb a program iránti érdeklődés.

A következő 2-3 hónapban több mint 25 ezer, az Otthon Start Program feltételeinek megfelelő új lakást jelenthetnek be a fejlesztők – erről Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője számolt be a portál sajtóközleménye szerint. Balogh szerint az elmúlt időszakban már 6-7 ezer lakás bejelentése megtörtént.

 

Az új lakások többsége Budapesten épülhet, a fővárosi vásárlók ki vannak éhezve a kedvezményes hitellel megvásárolható lakásokra. Az Otthon Start feltételeinek megfelelő ingatlanok iránti érdeklődés 22 százalékkal magasabb, mint ami a többi lakás iránt tapasztalható. A megyeszékhelyeken kisebb, de szintén jelentős, 6-12 százalékos a különbség.

Eddig Budapest X., XV. és IX. kerületében jelentettek be a programmal kompatibilis fejlesztéseket, de hasonló projektek előkészítése zajlik a XI., XIII. és XIV. kerületben is. Vidéken Debrecenben, Szegeden, Veszprémben, Monoron és Mosonmagyaróváron indulhatnak el új projektek. A lakások egy része rozsdaövezeti besorolású lesz, így az első vásárlók az 5 százalékos áfát is visszaigényelhetik.

 

 
Twitter Share on Google+
Vissza
 
 

Gyorskeresés

Típus:
Megye:
Kerület:
Település:
Ár: -
Méret: - m2
10 találat
Részletes kereső